יום ראשון, 30 באוקטובר 2011

יום הולדת סתיו


לחגוג יום הולדת בסתיו יכול להיות קצת טריקי, בשל מזג האוויר כמובן. האם לתכנן מסיבת יום הולדת בחוץ, עם כל הכיף והיתרונות הגלומים במימוש רעיון כזה: העלות הנמוכה, מגוון אפשרויות למשחקים פעילות, מתנפחים או מתקנים משעשעים, אין בעיה של מקום, אפשר להזמין את כל מי שרוצים ועוד...
האם לקחת את הסיכון? ומה אם ירד גשם? מה נעשה אז? איך נוכל לקחת סיכון כזה בתכנון יום הולדת לילד או ילדה שלנו, שעלול להיחרב בקלות על ידי מטר גשם מעצבן ולשלוח את כולנו חזרה הביתה?
לא נעים. אז מה עושים בסתיו, איך מתכננים יום הולדת סתיו בצורה כזו שנוכל באמת ליהנות ממסיבת יום הולדת מוצלחת, לנצל את העובדה שעדיין לא ממש קר בחוץ ואפשר לעשות חגיגה אמיתית, בצורה כזו שאם בכל זאת הסתכנו ויורד גשם – המסיבה לא תיפגע מכך?
הדרך לתכנן מסיבת יום הולדת בסתיו, היא לדאוג שיהיה לכם מקום מקורה לעריכת יום ההולדת, גם אם המסיבה מתקיימת בחוץ.
זה מאוד מורכב לשנות תוכניות באמצע מסיבת יום הולדת, ולכן קשה להיערך למסיבת יום הולדת סתיו בחוץ, עם "תוכנית ב'". כלומר, לתכנן מסיבה בחוץ, ולמקרה שירד גשם – משנים את המסיבה ומעבירים מיקום. לדעתי זה לא מומלץ, אם המסיבה מתוכננת לילדים, זה מבאס את הילד החוגג, היה לו רעיון בראש של איך המסיבה שלו הולכת להיראות, ועכשיו היא פתאום הופכת למשהו אחר.
שנית, מספיק מורכב להפיק ולתכנן מסיבת יום הולדת אחת, אז תכנון של "תוכנית ב'" מפיל עלינו תכנון של שתי מסיבות כביכול, כאילו תכנון מסיבה אחת לא הספיק לנו.
שלישית, לא פשוט לעדכן את כל האורחים במיקום החדש, או באיסוף הילדים ממיקום אחר.
אז, תזנחו את הרעיון הזה, זו ההמלצה שלי.
מה שכן אפשר לעשות, הוא לבחור מראש מיקום יום הולדת שיכול להיות גם פתוח וגם בפנים, או מקום פתוח אבל מקורה. הרי לא מאוד קר בסתיו, ואם עורכים מסיבת יום הולדת בשעות אחר הצהריים המוקדמות, או בשישי בצהריים, או שבת בבוקר – סביר להניח שעם ג'קט, לא יהיה קר ממש. רק הגשם יכול לשבש את התוכניות בעונת הסתיו, ולכן אפשר לבחור מקום פתוח, אבל מקורה.
חשוב מאוד לזכור, שגם אם בחרתם מקום מקורה, אם הוא עלול להירטב מהגשם, אזי שגם אם לא ירד גשם במסיבה עצמה, השטח יכול להיות רטוב ולא נעים, למשל – לשבת על דשא רטוב, או חול שהפך לבוץ.
חשוב לבדוק זאת מראש.
רעיון נוסף שיכול לשמש אתכם לתכנון מסיבת יום הולדת סתיו לילדים, הוא לתכנן מסיבה בתוך הבית, שיכולה לצאת החוצה אם לא יורד גשם.
למשל, מסיבת יום הולדת בישול או הרפתקה בתוך הבית, כאשר במידה ולא יורד גשם ויצא לכם יום יפה, אפשר לצאת לחצי שעה של חפש את המטמון או סימני דרך בחוץ, כדי להשלים את נושא המסיבה או את הפעילות שהתחילה בבית. אפשר גם לתכנן חפש את המטמון בסביבת הבית, היכן שרוב המקומות מקורים, כמו בשטח הבניין המקורה שמתחת לבית, גן השעשועים הקרוב וכדומה.
אין ספק שיציאה כזו מהבית מתאימה למסיבת יום הולדת שאין בה הרבה ילדים, ובגיל המתאים. הרי לא נרצה להסתובב במשך שעה שלמה בחרדה בשמירה על כל הילדים.
הנה כמה רעיונות לבילוי מסיבת יום הולדת סתיו לילדים, שמסתמכים על מאפייני הסתיו, עלי שלכת, תחושת חמימות וביתיות וכל מה שקשור בעונה הזו:
1. משחקי חברה גדולים: עונת הסתיו והחורף מזכירות לנו להוציא החוצה את המונופול, משחקי החברה והפאזלים אל השטיח, וכל המשפחה מתכנסת לשחק יחדיו בערב גשום. תוכלו להכין בבית משחקי קופסא ענקיים על הרצפה: סולמות ונחשים שבהם הילדים הם החיילים, משחק זיכרון ענק שבמקום תמונות ישנם פרסים מכוסים בקעריות חד פעמיות וכדומה.
2. חפש את המטמון בבית: משחק חידות ורמזים שמוביל לחיפוש של כל מיני פריטים בתוך הבית, עם סיום מוצלח של מטמון מלא הפתעות או פרסים.
חבילה עוברת: משחק שלילדים לא נמאס לשחק, ויש פרסים בסוף, אז ההנאה גדולה.
3. קריוקי ביתי, "כוכב נולד" בהכנה עצמית בבית, עם במה קטנה ומיקרופון. אפשר לצלם את הילדים בווידיאו ולשלוח לכל ילד די וי די של "ההופעה" שלו, אפשר לצלם את הילדים ולתת להם את התמונה במתנה. הכינו ארגז תחפושות גדול, עמדת איפור ושיער או אביזרים מדליקים לבנים – ואתם מסודרים.
4. כדי לקחת את הרעיון הזה עוד צעד אחד קדימה, תנו לילדים להכין מסגרות תמונה מעלי שלכת שאספתם בחוץ, ובסוף יום ההולדת כל ילד יקבל את התמונה שלו מההופעה בתוך מסגרת תמונה סתווית שהוא הכין בעצמו.
5. יום הולדת בישול היא מסיבת סתיו מושלמת. סתיו מתחבר עם בישולים ביתיים, ואתם יכולים לתת לילדים לאפות פיצות, פיתות, עוגיות או קאפקייקס, או לקשט עוגיות, להכין סוכריות על מקל או פרלינים משוקולד. ראו הרבה רעיונות כאן: יום הולדת בישול טבחים צעירים וראו גם יום הודלת שוקולד.
6. יום הולדת מדעי, יום הולדת בנושא מדע עם ניסויים מדעיים יכול להיות מצוין לעונת הסתיו. ראו למשל, איך להכין הר געש ביתי מתפרץ. כמובן שתוכלו להזמין מפעיל מיוחד ליום הולדת מדעי, ואין צורך לצאת החוצה בשביל זה.
7. יום הולדת קסמים – קוסם ליום הולדת סתיו הוא רעיון מצוין לילדים שאוהבים מופע קסמים, לא צריך לצאת מהבית ולא לקחת שום צ'אנס בעניין הגשם.
8. יום הולדת מסיבת ריקודים: דיסקו יום הולדת מאוד מתאים לסתיו, אפשר לערוך מסיבת יום הולדת דיסקו באולם מסיבות או אצלכם בבית, עם כדור אורות, מסך עם ערוץ המוסיקה, ציוד קריוקי, תחפושות או אביזרים וכיבוד ותאורה מתאימים.
כיבוד מתאים למסיבת יום הולדת סתיו: שוקו חם, פונדו שוקולד עם שיפודי ממתקים או בננות, שוקו עם מרשמלו, כריכים קטנים בצורות (חיתכו עם חותכני עוגיות), קרמבו. ראו כאן המון רעיונות להכנת כיבוד ליום הולדת לילדים.
הזמנות למסיבת יום הולדת סתיו: הכינו יחד עם הילד החוגג יום הולדת, הזמנות מקושטות בעלי שלכת עם ציורים שהילד אוהב או תמונות צבעוניות שהוא בחר והדביק.
יום הולדת סתיו שמח וחמים! קראו עוד המון רעיונות לימי הולדת לכל הגילאים ובכל נושא בדף הבית: יום הולדת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה