יום ראשון, 7 בנובמבר 2010

יום הולדת לתאומים - טיפים ודילמות נפוצות


יום הולדת לתאומים. כל מילה מיותרת. אכן דילמה בפני עצמה, כאילו לארגן יום הולדת לילדים זה לא משגע מספיק, מי שילדיו נולדו, במזל טוב, באותו יום, נתקל בסט נפרד של דילמות והתעסקויות ביום החגיגי הזה.
למה, בעצם, אתם שואלים? ומה כל כך מיוחד ושונה בארגון יום הולדת לתאומים?
יש כל מיני שאלות שהורה לתאומים שואל את עצמו תוך כדי תכנון הקונספט למסיבה כזו, וזה קצת שונה מאשר תכנון יום הולדת רגילה.
ראשית, אם הילדים לא לומדים באותה קבוצת גן או כיתה, יש כאן חגיגה ענקית. שתי כיתות בית ספר או שתי קבוצות גן מסתכמות בחגיגת יום הולדת ענקית שכוללות מינימום 70 משתתפים. וזה לפני ספירת אחים קטנים, בני דודים וחברים נלווים. או-הה.
שנית, אם יש לנו זוג תאומים מעורב, בן ובת – המחשבות שוב מתפצלות – לארגן מסיבה אחת שמתאימה לשניהם? לפצל?
ואיך מתמודדים עם העלויות של ארגון יום הולדת לתאומים?
מחיר מסיבת יום הולדת לתאומים אינו עולה על עלות יום הולדת שהייתם מארגנים לשני הילדים שלכם,  גם אם אינם תאומים, ההבדל הוא שבמקרה זה אתם נדרשים להוצאה הזו בבת אחת.
ישנם גורמים נוספים שמקשים על ההפקה, למשל אם מתעקשים לחגוג לתאומים יום הולדת יחד, יוצאת מסיבה ענקית מרובת משתתפים, יקרה ומסובכת להפקה. לא רבים המפעילים שגם יסכימו להפעיל קבוצה עצומה כזו של ילדים.
אם החלטתם להתפצל, אז אתם נתקלים בסט חדש של בעיות: המון עבודה, שתי מסיבות יום הולדת סמוכות והרבה ריצות שנובעות מכך, עלויות גבוהות והוצאות גבוהות, שוב – סמוכות מדי.
לפני תכנון יום הולדת לתאומים כדאי שתבהירו לעצמכם כמה נקודות:
1. האם אנחנו חוגגים לתאומים יום הולדת ביחד או לכל אחד בנפרד?
2. האם אנחנו מזמינים את כל ילדי הגן או הכיתה?
3. האם אנחנו עורכים מסיבת בנים / בנות בנפרד או משלבים?
אם התאומים באותה קבוצת גן, מה שיכול לקרות, שיחקתם אותה. אפשר לארגן יום הולדת לשניהם במסיבה אחת ולהזמין את כל ילדי הגן. אם התאומים בבית הספר סביר להניח שהם אינם לומדים באותה כיתה ואז אנחנו נדרשים לפתרונות. הנה כמה הצעות:
יום הולדת לתאומות: מזמינים רק את הבנות (ליום הולדת תאומות) מכל קבוצה או מכל כיתה, למסיבת בנות. למשל, מסיבת פיג'מות ללא שינה או הפעלה שמתאימה לבנות.
יום הולדת לתאומים בנים קשה יותר להפיק בצורה כזו, כי להזמין רק את הבנים משתי קבוצות או כיתות יניב יום הולדת אנרגטית במיוחד... מה שנקרא בהצלחה למפעיל. אך בהחלט אפשרי, לערוך יום הולדת ספורט, אתגרי, הישרדות וכדומה ולתת להם להוציא אנרגיות.
בכיתות וגנים רבים המורה תאסור על פיצול הכיתה בצורה כזו, אך בחופשת לימודים, למשל, קל לארגן יום הולדת שאינה מחייבת הזמנת כל הכיתה. למשל הזמנת כמה חברים טובים לסרט, או למסיבת פיג'מות, או אחר הצהריים בפארק או בים, אפילו עם ההורים.
אם אתם מתכננים מסיבת יום הולדת לתאומים יחד, לקבוצה גדולה של ילדים, דאגו מראש לשפע של מקום. זה יכול להיות מקום מיוחד לחגיגת יום הולדת, כמו משחקייה, ג'ימבורי, מועדון מסיבות, תלוי בגיל.
לחילופין, פארק או גינה רחבה שבה מותר ואפשר לקיים יום הולדת בלי הפרעות.
התייעצו מראש עם המפעיל באשר לקיום יום הולדת לתאומים, כדי שיתארגן מראש אם עליו להגיע עם עוזר או עוזרת נוספים, כי להשתלט על 70 ילדים זה לא דבר של מה בכך.
לסיום: תקנו הרבה ממתקים, קחו הרבה נשימות ותחזיקו אצבעות. הילדים מחייכים וזה תכף מאחוריכם. עד שנה הבאה, ואז כבר תצאו עם כמה לקחים לפעמים הבאות. בהצלחה ומזל טוב!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה