יום רביעי, 2 במאי 2012

יום הולדת נינג'גו


יום הולדת נינג'גו לבנים, לילדים שמשוגעים על נינג'גו של לגו. יום הולדת נינג'ה גו מתאים לילדים שאוהבים את דמויות נינג'גו או סדרת נינג'גו בטלויזיה, ובכלל לכל הילדים שאוהבים לגו.
לאחרונה פרצה סדרת נינג'גו של לגו אל חיינו, הסדרה משודרת בטלויזיה והילדים לא מחמיצים את העלילה. שנת הנחש מזמנת לנו עלילות מרהיבות של נינג'גו, נחשי רשע משתלטים על ארץ נינג'גו וישנו נינג'ה אחד מבין לוחמי נינג'גו וזירות הספינג'יטסו, הוא הנינג'ה הירוק המסתורי – שיתעלה מעל כל הנינג'ות והוא בעל הכוח והעוצמה הנדרשים למגר את נחשי הרשע ולהחזיר את השקט, השלווה והשלום אל ממלכת נינג'גו המדהימה. מי יהיה הנינג'ה הירוק? הילדים לא יודעים עדיין, למרות שמסתובבות כל מיני שמועות באזורנו... בעיקר ניחושים פרועים.
ילדים שאוהבים נינג'גו אוספים ערכות לגו של נינג'גו וקונים דמויות נינג'ה של לגו עם סביבוני קרב, כאשר לכל דמות יש כוח מיוחדים משלה.
אם אתם רוצים לערוך יום הולדת נינג'גו לילדים, הנה כמה פרטים שכדאי לדעת ולסגור מראש:
למי מתאימה מסיבת יום הולדת נינג'גו?
לילדים בגילאי 4-9 בדרך כלל, לילדים שאוהבים נינג'גו בפרט, לילדי הגן וכתות א-ב במיוחד. ילדי בית הספר משחקים המון בנינג'גו ויכולים לבנות מודלים מורכבים של לגו נינג'גו. ילדי הגן הצעירים יותר נהנים מסדרת הטלויזיה של נינג'ה גו ומאיסוף דמויות הנינג'ה הצבעוניות, וכמובן ממשחקי הקרב של דמיות נינג'ה גו על הסביבונים המיוחדים.
כמה ילדים ניתן להזמין ליום הולדת נינג'גו?
ניתן להזמין כמה ילדים שרוצים, את כל הכתה או הגן, אבל צריך לקחת בחשבון שאם עורכים יום הולדת נינג'גו בעצמכם, תצטרכו עזרה של לפחות מבוגר נוסף כדי להשתלט על מספר ילדים גדול.
גם בנות יכולות לחגוג יום הולדת נינג'גו?
בוודאי! נינג'גו היא סדרה שמעניינת גם בנים וגם בנות. בנות שאוהבות נינג'גו יכולות לתכנן מסיבת יום הולדת נינג'גו אם הן רוצות בכך.
פעילויות של יום הולדת נינג'גו מתאימות גם לבנות המשתתפות?
כמובן! אם אתם מתכננים מסיבת יום הולדת נינג'גו לבנן לכבוד יום הולדתו, או לשני בנים יחד, אך אתם מזמינים את כל הכתה או הגן, כמובן שתבחרו פעילויות שיכולות לעניין גם בנים וגם בנות, ואני בטוחה שתמצאו שהפעילויות שמוצעות כאן מתאימות מאוד גם לבנים וגם לבנות. הרפתקאות, משחקים, תעלומות והרבה כיף – זה תמיד מתאים לכולם ולא חשוב מה הנושא!!
איפה כדאי לערוך יום הולדת נינג'גו?
כדאי לערוך את המסיבה בחצר, בגינה, על הדשא – היכן שמותר לערוך מסיבת יום הולדת פרטית והיכן שהסביבה בטוחה מספיק כדי להשגיח על כל הילדים.
אפשר בהחלט גם לארגן מסיבת יום הולדת נינג'גו בבית, בחצר הבית, או אם אין לכם חצר – אפשר לערוך מסיבת יום הולדת בנושא נינג'גו גם בתוך הבית!! נבחר פעילויות לא מלכלכות במיוחד, ננשום עמוק – וזה בהחלט אפשרי. נציע כאן פעילויות ליום הולדת בנושא נינג'גו שמתאימות גם לחוץ וגם לתוך הבית, כך שיהיה לכם מבחר של אפשרויות מגניבות לערוך מסיבת יום הולדת בכל תפאורה.
היכן ניתן להשיג או למצוא פריטי קישוט או אביזרי מסיבה של נינג'גו?
כרגע אין בארץ אפשרות להשיג אביזרי מסיבה של נינג'גו, אך אראה לכם כמה זה פשוט להכין תפאורה וקישוטים כאלה בעצמכם ולהפוך בזמן קצר כל מקום – לממלכת נינג'גו קסומה ומרתקת.
כמה עולה מסיבת יום הולדת נינג'גו?
זה תלוי בכם, בתקציב שלכם, בפעילויות שתבחרו, בכיבוד ובהפעלות והפרסים שתבחרו. לדעתי ניתן תמיד לארגן מסיבת יום הולדת בכל תקציב, גם בתקציב נ מוך אפשר להשיג הרבה מאוד, ולחגוג מסיבת יום הולדת מדהימה ומקורית שלא ישכחו בקרוב!
יתרונות לעריכת מסיבת יום הולדת נינג'גו:
אם אתם מתלבטים האם כדאי ללכת על נושא כמו נינג'גו למסיבת יום הולדת, הרשו לי להפנות את תשומת לבכם לכמה יתרונות:
ראשית, עדיין אין בארץ פריטים רבים של נינג'גו, מוצרים ממותגים ומסיבות נינג'גו מאורגנות. לכן המסיבה שלכם יכולה להיות מקורית במיוחד, מסיבה שאף אחד עוד לא ראה, והילד החוגג בהחלט יהיה בעננים.
אם אתם רוצים לערוך מסיבת בנים, אז יום הולדת נינג'גו הוא רעיון מושלם להפעיל חבורה של בנים אחר הצהריים או בשבת בבוקר למשך שעתיים.
יום הולדת נינג'גו הוא רעיון מקורי ומדהים, הנושא כבר עושה חצי מהעבודה, ולכן תוכלו לערוך מסיבת יום הולדת בעצמכם ולמעשה לחסוך בהוצאות על מפעיל ליום הולדת או מקום מיוחד לחגוג בו יום הולדת.
אם אתם עדיין מתלבטים האם כדאי לכם להיכנס להרפתקה הזו, קראו את כל הרעיונות שלי לעריכת יום הולדת נינג'גו, תמצאו בתוכם את הרעיונות שמתאימים לכם, שנראה לכם שאתם יכולים להוציא אל הפועל בקלות יחסית ובתקציב שאתם מוכנים להוציא ויכולים לעמוד בו. תכננו היטב את המסיבה, תכננו מי יהיו העוזרים שלכם וכמה עוזרים אתם צריכים. החליטו האם מתאים לכם ומשתלם לכם לעשות את המאמץ ולחגוג באופן עצמאי.
יום הולדת נינג'גו – קישוטים, כיבוד, כלים חד פעמיים:
1.  ראשית, נתחיל בהדפסת שלטים של נינג'גו שיזמינו את כל האורחים להכנס לאווירה של נינג'גו.
2. בלונים בצבעים של הנינג'ות של נינג'גו יהיו פתיחה טובה לקיושטים: אדום, כחול, שחור ולבן. אם אתם רוצים להיות ממש חדשניים, לכו על מוטיב על הנינג'ה הירוק של נינג'גו וקשטו בבלונים ירוקים את מתחם המסיבה.
3. כך תהפכו סוכריות על מקל לסוכריות נינג'גו של הנינג'ה הירוק: עוטפים סוכריות על מקל (מעל העטיפה המקורית) בנייר קרפ ירוק. מדביקים על כל סוכריה עטופה בירוק, מדבקה מלבנית צהובה (מדבקות משרדיות) שעליה ציירתם בטוש בלתי מחיק דק או בעט שחור את פני הנינג'ה: עיניים וגבות שחורות. זה הכל. מסדרים את הסוכריות בקערה ירוקה והופ! יש לכם כיבוד נינג'גו מקורי משלכם!
4. מקשטים את החדר בסרטים ירוקים של נינג'ות. אפשר לתלות חרבות צעצוע או חרבות עשויות סול / ספוג.
5. קישוט שולחן הכיבוד: מקשטים את שולחן הכיבוד בסוכריות "נחש" רמז לשנת הנחש של נינג'גו.
6. ניתן להכין מפת נינג'גו משלכם: קונים נייר ציור ארוך  מגליל, או מפה חד פעמית ירוקה, שחורה, כחולה, לבנה או שחורה. מדביקים עליה תמונות של נינג'גו או מציירים בכמה קווים פשטים את ממלכת נינג'גו, מפת נינג'גו וכדומה.
7. בחנויות מסוימות ניתן להשיג סוכריות קישוט לעוגה בצורת לגו – יהיה מגניב לפזר סוכריות כאלה על שולחן הכיבוד כקישוט.
8. כלים חד פעמיים של נינג'גו גם כן קל מאוד להכין בעצמכם: קונים צלחות פשוטות בצבעים: לבן, כחול, ירוק, אדום. קונים כוסות בצבע אדום כחול, שחור או ירוק. מכינים רצועות מנייר צהוב שעליהן מציירים עיניים וגבות של נינג'גו. מדביקים את הסרט במרכז כל כוס מסביב. יש לכם כוסות נינג'גו מוכנות ומקוריות עם צלחות בצבעים תואמים!
עוגת נינג'גו ליום הולדת: זו אחת העוגות הקלות ביותר, אם לא הקלה ביותר שיצא לי להכין אי פעם, מבין כל העוגות המקושטות / מפוסלות, ואפילו לא צריך לפסל כאן שום דבר. עברו לקרוא כיצד להכין עוגת נינג'גו ליום הולדת.
הזמות נינג'גו ליום הולדת: כל יום הולדת מתחילה עוד בשלב ההזמנות. אם אתם מתכננים יום הולדת נינג'גו ורוצים להזמין את הילדים לחגיגה כזו, כדאי שתכינו הזמנות שיספרו להם מראש מה מחכה להם במסיבה, מה שגם יעזור להכניס את כולם לאווירת המסיבה הרצויה. הדפיסו הזמנות או ציירו בכמה קווים פשוטים את פני הנינג'ות של נינג'גו. הזמנות יכולות להיות בצבעי הנינג'גו השוטלים, דהיינו אדום, כחול, לבן, ירוק. הזמינו את הילדים בשם סאנסיי או כל דמות נינג'גו אהובה אחרת. תוכלו להזכיר דמויות נוספות מהסדרה כמו לורד גרמדון, קאי, ג'יי, קול או ניה.
יום הולדת נינג'גו – הפעלות: כדאי לבחור הפעלה אחת להתכנסות, הפעלה מתמשכת שאפשר להצטרף אליה גם באמצע, בבחינת "פעילות עד שכולם מגיעים", עוד 2-3 הפעלות קטנות או משחקי נינג'גו ליום הולדת, ופעילות יצירה אחת של נינג'גו. לחילופין, במקום 2-3 הפעלות או משחקים, תוכלןו לבחור פעילות אחת ארוכה כמו חפש את מהטמון בסגנון נינג'גו או הפעלה ארוכה אחרת כמו "מסלול ממלכת נינג'גו".
יום הולדת נינג'גו – רעיונות הפעלה להתכנסות:
1. פעילות התכנסות טובה להעביר בה 15-20 דקות עד שכולם מגיעים למסיבה, שותים ומתכבדים במשהו ומוכנים להתחיל לחגוג, יכולה להיות פעילות יצירה כלשהי כמו יצירת הכובע של סאנסיי, אותו ניתן להכין מקש או מספוג, מקשי שתייה או מסרטי רפיה חומים שניתן להדביק על גבי בסיס מעוגל, למשל צלחת חד פעמית.
2. הפעלה נוספת שמתאימה להתכנסות ליום הולדת נינג'גו היא עמדת תחפושות של נינג'גו עם קליפ של הסדרה, אותו הילדים יכולים לשיר עם מיקרופון צעצוע / להמחיז / לרקוד. לא, אינכם צריכים לחפש תחפושות של נינג'גו, רק לדאוג לכמה סרטי ראש של נינג'ה (אפשר גם לגזור בנדנות או כל חתיכת בד בצבע אדום, שחור, לבן, כחול או ירוק), חרבות ספוג, גלימות, כובע קש, זקן לבן, תחפושות דרקון, נחש, שלד, רוכב וכדומה
3. ניתן להכין עמדת קישוט עוגות קאפקייקס שכולם מאוד אוהבים, בסגנון סאנסיי או בסנגון אחת הנינג'ות מנינג'גו. זה באמת לא קשה. אופים מראש קאפקייקס כמספר הילדים. מכינים ציפויי עוגה (אפשר מוכנים, קרמים או בצק סוכר) במספר צבעים: אדום, ירוד, כחול, שחור ולבן. שחור יכול להיות פשוט ממרח שוקולד, ולבן יכול להיות ממרח שוקולד לבן. נותנים לילדים עדשים / סוכריות ג'לי בינס או חתיכות שוקולד צ'יפס – ליצירת עיניים וגבות של נינגה.
4. ילדים קטנים יהנו מיצירת דמויות נינג'ה מבצק משחק. ראו כיצד להכין בצק משחק לילדים.
5. הכנת פוסטר ברכות לילד החוגג יום הולדת, מקושט בתמונות נינג'גו ומדבקות. כל ילד יכתוב ברכה או יצייר ציור קטן לילד החוגג, וכל הברכות יודבקו על גבי פלקט גדול לילד. אפשר להכין פלקט רגיל או להכינו בצורת מוטיב כלשהו מסדרת נינג'גו, למשל: ספינה, טירה, דמותו של סאנסיי וכדומה.
5. רעיון נוסף ומצוין הוא לקשט מסגרת תמונה במדבקות של נינג'ות, דרקונים, נחשים, רכבים של לגו וכדומה. לרשום לכל ילד את שמו ליד מסגרת התמונה. המסגרות הללו ישמשו אותנו בסוף להפתעה מאוד מיוחדת!
יום הולדת נינג'גו – פעילויות יצירה נוספות:
בנוסף לפעילויות היצירה בהתכנסות, הנה רעיונות נוספים לפעילות יצירה במסיבת יומולדת נינג'גו:
1. דפי צביעה: יש להכין מראש דפי צביעה של נינג'גו, לספק לילדים צבעים, מדבקות של נינג'ות, דרקונים וכדומה ולתת להם ליצור ולצייר, לצבוע ולהדביק.
2. הכנת מגנטים של נינג'גו. יש לאסוף מראש מכסי מעדנים עגולים או מכסי מוצרי חלב, פקקים גדולים וכל דבר עגול וקל, בעל שטח פנים גדול מספיק. אם אין לכם כוח לזה, פשוט קנו סול בצבע אדום, שחור, לבן, כחול או ירוק וגזרו ממנו עיגולים. מאחורי
מאחורי כל עיגול מדביקים מגנט. ומאיפה יש לי מגנט? אההה – תעיפו רגע מבט על המקרר שלכם... נו, ראיתם? יופי. תעשו בהם שימוש. לוקחים מגנטים כאלה, גוזרים אותם לחצי, מדביקים את הצד הצבעוני של המגנט (זה עם הפרסומת) על העיגול, כך שהצד השחוק של המגנט פונה החוצה ויכול להדבק על המקררים של כל החברים של הילד שלכם. מצוין, יש לכם מגנטים עגולים וצבעוניים. עכשיו רק נשאר לילדים לקשט אותם ולהפוך אותם למגנטים של נינג'גו. זאת יעשו באמצעות מדבקות עיניים, ציור עיניים שחורות שטוש שחור דק, ציור גבות ועיצוב איך שמתחשק להם. כל ילד רושם שם מאחורי המגנט.
יום הולדת נינג'גו – משחקים ליום הולדת והפעלות: אם אתם רוצים לארגן פעילות אחת ארוכה ליום הולדת, אולי תתעניינו באפשרות לארגן חפש את המטמון בנושא. ראו על כך בפוסט הבא.
אם אתם לא מארגנים פעילות אחת ארוכה, תצטרכו 2-3 משחקים והפעלות ליום הולדת בנושא נינג'גו. הנה כמה רעיונות שתוכלו לבחור מתוכם:
1. תוכלו להזמין מתנפח בעלות של כ 300-500 שקלים, אם יש לכם שטח מספק בשביל פעילות כזו. כדי לקרב אל נושא היומולדת, תוכלו לבחור מתנפח בצורת דרקון, למשל. היתרון של פעילות כזו הוא, שהיא מספקת פעילות למשך זמן ממושך, ומתאימה כמובן גם בתור פעילות התכנסות. החיסרון הוא המחיר, ולהלן אציע הצעות זולות יותר.
2. משחק הנחש של נינג'גו בא: כמו משחק הנחש בא, במהפך חדשני: נחשי הרשע של נינג'גו באים, והנינג'ות הירוקות, הלוא הם הילדים – צריכים להתחמק. משחק "הנחש בא, מכינים מחבל פשוט, אפשר כמובן לעטר ולקשט אותו לצורת נחש מרושע של נינג'גו.
3. איתור הדרקונים של לוחמי נינג'גו שברחו ונפוצו לכל עבר (מספרים סיפור נינג'גו מתאים). מחביאים ברחבי שטח המסיבה חיות פלסטיק בצורת דרקונים קטנים שניתן לקנות בחבילות בעלות נמוכה, והילדים יוצאים לחפש את כל הדרקונים. מי שרוצה להשקיע באווירת המשחק, יכול לחלק לילדים סרטי ראש של נינג'ות לביצוע המשימה, או חרבות ספוג.
4. נהר הספינג'יטסו: מכינים "נהר" "סוער" ממפה חד פעמית בצבע כחול, או רצועת בד ארוכה כחולה. מכינים 4-6 רפסודות. את הרפסודות ניתן להכין בקלות מסול בצבע חום, עליו ניתן לצייר פסים בשחור. הילדים עומדים בטור, וכל ילד בתורו צריך לעבור בנהר הספינג'יטסו של נינג'גו בעזרת שתי רפסודות. הילד יניח לפניו את הרפסודה הראשונה, יעמוד עליה וימשוך מאחוריו את הרפסודה השנייה, יניחה לפניו ויעבור אליה וכך יתקדם הלאה עד סוף הנהר.
5. תחרות סחיטת מיץ הכוח של נינג'גו: לוחמי נינג'גו צריכים אנרגיה מיוחדת לקרבות שלהם, ובתחרות זו יסתדרו שתי קבוצות לסחיטת מיץ תפוזים. המצרכים: תפוזים כמספר הילדים או כמחצית ממספר הילדים. 2-4 מסחטות מיץ ידניות. כוסות פלסטיק שקופות. כל קבוצה מסתדרת בטור וכל ילד בתורו סוחט תפוז חצוי במסחטה הידנית של קבוצתו. לכל קבוצה ממנים ראש קבוצה, כאשר המיכל מתמלא, ראש הקבוצה ימזוג את המיץ לכוסות פלסטיק. סיום המשחק: כאשר כל הילדים סחטו תפוז פעם אחת. הקבוצה המנצחת: הקבוצה שהצליחה לסחוט הכי הרבה כוסות מיץ. שימו לב: זה משחק מלכלך למדי, אבל הילדים מאוד מתלהבים ממנו!
יום הולדת נינג'גו – הפעלה לסיום הפעילות: בסיום הפעילויות, אחד ההורים מתחפש לנינג'ה הירוק, או לכל נינג'גו אחר, או לדמות אחרת – למשל סאנסיי – דמות שקל יחסית להתחפש אליה – כובע רחב וזקן לבן ארוך, גלימה / חלוק. סאנסיי מצטלם עם כל ילד. בזמן שהילדים אוכלי ם עוגה או פיצה, מדפיסים את התמונות במחשב, ו... זה הזמן להוציא את מסגרות התמונה של נינג'גו שהכנו בהתחלה – זוכרים? שמים לכל ילד את התמונה שלו עם סאנסיי בתוך מסגרת התמונה שהוא שהכין – מזכרת מיום ההולדת.
יום הולדת נינג'גו – זמנים: כ 15-20 דקות פעילות התכנסות, עוד  10-15 דקות בערך פעילות יצירה. פעילות משחקים כ 45 דקות.
לאחר מכן נשארו לכם  בערך 30-40 דקות לטקס העוגה, שירים וריקודים, הפסקת אוכל וכיבוד. וכמובן חלוקת פרסים והפתעות.
פרסים / הפתעות ליום הולדת נינג'גו: ראשית, הילדים מקבלים את היצירות שהכינו וכמיובן את מסגרות התמונה עם הצילום המקורי שלהם עם "סאנסיי". הפתעות ופרסים נוספים שבאים בחשבון: דמויות דרקונים קטנות, סוכריות בצורת לגו, מדבקות דרקונים או נינג'ות, סוכריות על מקך בצורת דמויות נינג'גו (כפי שהוסבר בתחילה כיצד להכין), חרבות ספוג / חרבות צעצוע, סירות צעצוע קטנות, סרטי ראש של נינג'ות או בנדנות צבעוניות.
אני מקווה שתיהנו לחגוג יום הולדת נינג'גו בעצמכם, ותגלו שהמאמץ היה מהנה וחווייתי לא רק לילד, אלא אפילו לכם, המבוגרים. יום הולדת שמח והרבה ברכות!
ראו את כל הרעיונות שלי לתכנון וחגיגה של יום הולדת לכל גיל ובמגוון נושאים!
למען הסר ספק, אסור להעתיק פרסום זה וכל תוכן אחר בבלוג זה בשום צורה לכל אמצעי, לרבות באינטרנט. העושה כן חושף עצמו לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה