יום שלישי, 19 ביוני 2012

יום הולדת מכבי אשיום הולדת מכבי אש לילדים, יום הולדת מכבי אש לבנים שאוהבים את סמי הכבאי, מכוניות צעצוע של אוטו מכבי אש וכל מה שקשור בגיבורי העל האמיתיים הללו, צוות כיבוי אש. גיבורי על מהחיים.
אם אתם רוצים לארגן בעצמכם יום הולדת מכבי אש לילדים, אני מציעה להתחיל מביקור קצר באתר של שירותי כבאות והצלה, אתר 102 לילדים. באתר תמצאו דפי צביעה בנושא כיבוי אש, משחקים, חידונים ומצגות.
לילדים גדולים, ניתן לערוך אפילו סיור בתחנת כיבוי אש, אם זה נשמע לכם מתאים. לחילופין, אפשר לקחת רק את הילד החוגג לביקור, מתואם מראש כמובן, בתחנת כיבוי אש, אם הוא מתעניין בנושא ורוצה לראות כבאית מקרוב, לשמוע סיפורים ומידע מכבאים וכדומה. חובה לצלצל ולתאם מראש ביקור כזה, כמובן.
יום הולדת מכבי אש – קישוטים: מקשטים את מתחם הפעילות בבלונים בצבעי אדום, צהוב – ואפשר צבעים נוספים. תולים שלטים מצוירים עם דמויות של כבאית, של כבאית ושלטי מיגון ומניעת אש.
יום הולדת מכבי אש – קישוט השולחן: את שולחן הכיבוד מקשטים בקלות באמצעות פריסת מפה לבנה או אדומה, עליה מסמנים במרקר שחור מסלול כיבוי אש או סולמות ונחשים. ניתן לקשט עם ציורים או מדבקות או הדבקת תמונות מודפסות של כבאיות, כבאים, סולמות וכדומה.
את הכיבוד ליום הולדת מכבי אש מגישים, במקום בקערות, בתוך קסדות כיבוי אש. כאלה קסדות צעצוע, שניתן לקנות בכמה שקלים בחנויות. שוטפים היטב כמובן, ולמי שממש קשה עם זה נפשית, יכול להניח מפית בתחתית ומעל לפזר את החטיפים או הממתקים.
יום הולדת מכבי אש – הזמנות: מדפיסים הזמנה מקושטת בדמויות כיבוי, זה לא חייב להיות דמויות הכיבוי הרגילות, אפשר לשלב דמויות של חיות מצוירות מחופשות לכבאים או כל רעיון אחר. כותבים טקסט משכנע כמו: דני (שם הילד החוגג) הכבאי מתכונן לצאת לפעולת כיבוי אמיצה, ומחכה לכם בתחנת הכיבוי – כל אחד יכול לעזור ולהפוך לגיבור..." .
יום הולדת מכבי אש – משחקים: עד שכולם מתאספים, רצוי לתת לילדים כ 20 דקות של פעילות חופשית ,כך שהמאחרים לא יפסידו את הפעילות כולה, והמחכים לא ישתעממו בנתיים. למשל, ניתן להתחיל מפעילות של תחפושות ומוסיקה חופשית. מניחים ארגז תחפושות מלא תחפושות של כבאים, ניתן להשתמש בהרבה פריטים שיש בבית. למשל, מעילי גשם, קסדות וכובעים רחבים, תחפושות של חיות שיש להציל מהשריפה וכדומה.
משחקים טובים נוספים לזמן ההתאספות, היא צביעת דפי צביעה של רכבי כיבוי אש, כבאים, סולמות וחבלים ועוד. ניתן לקשט במדבקות שונות.
לאחר שכולם מתאספים מתחילים במשחקים:
1. חידון זהירות מאש – מה עושים במקרה של שריפה, מה גורם לשריפה, איך הטבע גורם לשריפות ואיך האדם גורם לשריפות? איך מונעים שריפות, מהם חומרים דליקים וכדומה. ניתן למצוא הרבה חומר בנושא שריפות וכיבוי שריפות באתר 102 וכן באתר קק"ל.
2. בינגו גיבוי אש, עם ביטויים או ציורים מעולם הכבאות: תחנת כיבוי אש, כבאית, כבאי, חתול, סולם, צינור, גלאי עשן וכדומה.
3. סיפור טוב לתחילת פעילות בנושא אש, היא הסיפור כיצד בני האדם גילו את האש! כיצד הביאו אש, כיצד הבעירו אש, למה שימשה האש את האדם הקדמון? (להתחמם, לגירוש חיות טרף, לצליית בשר וכולי). ניתן להמחיז את הסיפור באמצעות בובות של חיות ושל בני אדם.
4. פעילות יצירת הר געש מתפרץ: זו פעילות מאוד כיפית שיכולה להשתלב גם בסיפור שלכם אודות האש, ראו כאן כיצד להכין הר געש ביתי מתפרץ, ניסוי חביב שניתן גם לקשט בצבעי אדמה, עלים, חיות פלסטיק קטנים וכולי.
5. מציאת חיות הבר שברחו: שריפה גדולה הבריחה את חיות הבר המסכנות לכל עבר, והן נפוצו בשמורה. עזרו לנו למצוא את כל חיות הבר... מספרים סיפור עטור פרטים פיקנטיים ומעניינים, ושולחים את הילדים לחפש חיות. מחביאים, כמובן, מבעוד מועד, חיות פלסטיק קטנות, רבות, במתחם המסיבה, למשל בגינה או בחצר: מאחורי שיחים, ליד עצים, בין ערוגות הפרחים בחצר הבית וכדומה. הילדים יוצאים לחפש חיות ועליהם להשיב את כל החיות שברחו כתוצאה מהשריפה הגדולה.  
6. פעילות "כיבוי אש" עם דליי מים ודליים. הילדים מתחלקים לשתי קבוצות, כל קבוצה צריכה להעביר מים מדלי גדול אחד לדלי גדול בקצה השני, באמצעות דלי צעצוע קטן. כל ילד בתורו יעביר דלי מים אחד ויעביר את הדלי הריק לילד הבא אחריו, עד שכל המים הועברו מדלי אחד לדלי השני. אפשר להשתמש גם בבריכה קטנה במקום דלי, וליצור תפאורה מתאימה, אבל לא חייבים.
7. מסלול מכשולים בחצר: משחק בית הספר לכבאים. כאן הכבאים מתאמנים לקראת כיבוי שריפות. מחנה האימונים של הכבאים כולל מסלול מכשולים כמו מנהרת צעצוע קטנה, טיפוס על סולם של מגלשה וגלישה במגלשה, ריצה סביב קונוסים (או מכשולים אחרים) על הדשא, קפיצה בתוך חישוקים וכדומה.
8. משחק גלאי עשן: שחקו משחק הכסאות, כאשר אתם לוחצים על כפתור כלשהו (אפשר להשתמש בשלט, עכבר ישן, פעמון וכולי) שהוא לצורך העניין גלאי עשן. בנתיים הפעילו צליל של אזעקה של גלאי עשן, הילדים יסתובבו סביב הכסאות עד שהצליל נפסק.
9. פעילות יצירה ליום הולדת מכבי אש: מכינים ומקשטים מסגרות תמונה פשוטות מעץ, באמצעות טושים, מדבקות ונצנצים. כבר תראו למה מסגרו אלה ישמשו אותנו בהמשך...
10. ניתן להכין מקופסאות קרון גדולות, כשבועיים לפני יום ההולדת, כבאית גדולה שהילדים יכולים להיכנס לתוכה. 2-3 קופסאות קרטון גדולות, צבועות באדום ומחוברות יחדיו, חותכים חלונות, צובעים סולם לבן בקצה וגלגלים שחורים בצדדים. כל ילד יכול להיכנס לכבאית ולהצטלם. את התמונות יקבלו כל הילדים בסיום הארוע, בתוך מסגרו התמונה שהם הכינו וקישטו.
11. טקס פיניאטה בצורת כבאית, מלאה הפתעות וממתקים לכל הילדים.
12. בסיום יום ההולדת, ולאחר טקס העוגה ולפני חלוקת הפרסים, כל ילד יקבל את התמונה שלו ככבאי לוחם אש בתוך ה"כבאית", ממוסגרת במסגרת שהוא הכין וקישט. בהזדמנות זו, מקבל כל ילד גם תעודה (הדפיסו מראש מספיק תעודות) הצטיינות ואות למופת לכבאי המצטיין, על גבורה וגילוי יכולות מצוינות בשעת שריפה.
יום הולדת מכבי אש – כיבוד: נקניקיות בלחמניה אם הגיל מתאים, עוגה בצורת כבאית, או עם ציור של כבאי או כבאית, כוסות מיץ עם קשים מסולסלים.
יום הולדת מכבי אש – פרסים והפתעות: כמובן, בסיום כל פעולות ההצלה והמשחקים, מחלקים גם הפעות ופרסים, הנה כמה רעיונות מתאימים: מדליות, גביעים קטנים, כבאית צעצוע קטנה, בצק משחק, מדבקות / מגנטים של כבאיות, בועות סבון כבאית, משפריצי מים בצורת מטף כיבוי אש או משפריצי מים לקיץ בכל צורה אחרת.
אני מקווה שתיהנו לארגן יום הולדת מכבי אש, עם הרבה אנרגיות טובות, משחקים ופעילויות! יום הולדת שמח! 
ראו גם: יום הולדת בסינמה סיטי, ואת כל הרעיונות שלי לחגיגת יום הולדת מושלם

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה